Wykonawcy

separator
page scroll

Michał Nowak

Skrzypce / Violin

separator

Daniel Stabrawa

skrzypce

separator

Urodził się w Krakowie i ukończył tutejszą Akademię Muzyczną. Był koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie. W 1983 r. został członkiem grupy pierwszych skrzypiec Filharmonii Berlińskiej, a już trzy lata później, jej pierwszym koncertmistrzem i solistą. Jest prymariuszem słynnego w świecie Philharmonia Quartett Berlin. Zespół ten nagrał wiele nagradzanych płyt (m.in. dwukrotnie Nagrodą Krytyków Niemieckich). Jako skrzypek i dyrygent także dokonał wielu nagrań płytowych.
Artysta gra m.in. na oryginalnych skrzypcach Antonio Stradivari.

Mirosław Herbowski

fortepian

separator

Profesor sztuk muzycznych. Absolwent AM w Krakowie, którą ukończył dyplomem z wyróżnieniem. Studiował w klasie fortepianu prof. I. Sijałowej-Vogel, uczennicy H. Neuhausa. Uzupełniał studia na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: R. Buchbindera, I. Klansky`ego, F. Raucha, P. Rosena i N. Salzmann. Jest finalistą i laureatem konkursów muzycznych w Warszawie, Rotterdamie i Rzymie. Od 1982 roku koncertuje systematycznie w Polsce, niemal całej Europie, Japonii i USA. Brał udział w festiwalach muzycznych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie oraz w Jakobstad, Helsinkach, Kopenhadze i Salzburgu. W latach 1989 – 1997 był wykładowcą i kierownikiem katedry fortepianu w Konserwatorium w Jakobstad w Finlandii, a później docentem w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Obecnie ponownie wykłada na AM w Krakowie. W latach 1990 – 2005 prowadził kursy pianistyczne m. in. w Krakowie, Helsinkach, Jakobstad i Nowym Jorku. Był członkiem jury wielu konkursów muzycznych. Od 2012 współorganizator Festiwali Muzyczna Korzkiew.

Jerzy Stryjniak

Fortepian / Piano

separator

Wiesław Kwaśny

Skrzypce / Violin

separator

Bester Quartet

Kwartet

separator

Magda Niedbała

mezzosopran

separator

Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie śpiewu solowego oraz PSM II st. w Chorzowie. Jest laureatką wielu polskich i zagranicznych konkursów wokalnych. Została nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne, dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W swoim dorobku artystycznym ma występy solowe m.in.na deskach Teatru POSK w Londynie, Opery Krakowskiej, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Rzeszowskiej, Oratorium Marianum we Wrocławiu, Europejskiego Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego w Lusławicach oraz wielu innych salach koncertowych i kościołach na terenie Europy. W swoim repertuarze posiada zarówno muzykę operową, oratoryjną jak i pieśniarską. W 2014 r. nagrała płytę pieśni patriotycznych A w sercu Polska… nad którą patronat honorowy objęła Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska

Jacek Tosik-Warszawiak

Mezzosopran

separator

Judyta Herbowska

Fortepian / Piano

separator

Mirosław Herbowski

Fortepian / Piano

separator

Tomasz Sowa

Klarnet/Clarinet

separator

Piotr Bylica

wiolonczela

separator

Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 7 lat. W 2002 roku został laureatem I nagrody oraz Nagrody Specjalnej na VII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego w Poznaniu. Uczestnik kursów organizowanych przez Universität Mozarteum Salzburg. Jako solista występował z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Olsztyńskiej, "Concerto Avenna", "Chopin Academia Orchestra".

Ukończył z wyróżnieniem studia w klasie prof. prof. K. Michalika i A. Bauera w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem prof. Juliusa Bergera w Hochschule für Musik w Augsburgu.

Jego repertuar obejmuje utwory od baroku po dzieła najnowsze .

Od 2008 roku jest nauczycielem gry na wiolonczeli oraz prowadzi klasę kameralistyki w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im.W. Żeleńskiego w Krakowie.

Sławomir Cierpik

fortepian

separator

Ukończył z wyróżnieniem AM w Krakowie w klasie fortepianu prof. Tadeusza Żmudzińskiego oraz w klasę kameralistyki prof. Marii Szmyd – Dormus (1992 r.) Obecnie adiunkt w Katedrze Kameralistyki tej uczelni.

Po studiach doskonalił swoje umiejętności na kursach muzycznych m.in. u prof. Ryszarda Baksta oraz Wiener Schubert Trio.

Jest laureatem nagród i wyróżnień, m.in. I nagrody na X Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi (1992 r.), I miejsca na konkursie poświęconym twórczości kameralnej W. A. Mozarta w Krakowie (1991 r.) oraz nagrody dla najlepszego zespołu Kursu Muzyki Kameralnej w Weikersheim (1992 r.) w Niemczech.

Brał udział w „Koncercie Roku” w Warszawie ( 1992 r. ) organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Sztuki dla wyróżniających się studentów uczelni artystycznych . Jest laureatem złotej odznaki w konkursie „Primus inter Pares” ufundowanej przez Prezydenta Miasta Krakowa .

Koncertuje w kraju i zagranicą. Ma w swym dorobku nagrania telewizyjne , radiowe i płytowe.

Współpracuje z najwybitniejszymi polskimi solistami.

Piotr Machnik

Fortepian / Piano

separator

Koncert Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

Grupa Artystów

separator

Mateusz Dubiel

Fortepian / Piano

separator

Julian Stanny

Fortepian / Piano

separator

Kwartet smyczkowy InContact

Kwartet smyczkowy

separator

Edyta Piasecka

Sopran

separator

Mariola Cieniawa

Fortepian / Piano

separator

INSIEME

Chór/Choir

separator

(wł. razem) – krakowski chór mieszany, który rozpoczął działalność w 2015 roku pod kierownictwem dr hab. Moniki Bachowskiej.

Zadebiutował wykonując kantatę „Nun danket alle Gott” J. S. Bacha. Dla TVP Kraków, nagrał program kolędowy, który został wyemitowany w święta Bożego Narodzenia 2015. Sięga po literaturę chóralną od renesansowej po współczesną, prezentując słuchaczom różnorodne style i formy muzyki a cappella oraz wokalno-instrumentalnej. Chór współpracuje z Orkiestrą Kameralną Fresco Sonare oraz wieloma wybitnymi artystami. Podczas „Muzycznej Korzkwi 2016”,wykonał „Petite Messe Solennelle” G. Rossiniego, zaś w 2017 r. śpiewacy Chóru Insieme wystąpili w składzie FMF Youth Choir na koncercie „Młodzi na poważnie: Star Wars” w ramach 10 Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, gdzie zabrzmiała muzyka J. Williamsa.

W 2017 r. zrealizował nagrania do dwóch płyt: „Cicha Noc: Koncert Kolęd M. Małeckiego” oraz „René de Boisdeffre: Choral Works”. W 2018 r. ukazała się płyta „Feliks Nowowiejski: Dzieła chóralne. Kolędy i pastorałki”, za której realizacją stoi wytwórnia DUX.

Członkami chóru są uczniowie i absolwenci szkół muzycznych oraz chórzyści amatorzy z wieloletnim doświadczeniem. Insieme od początku istnienia działa pod patronatem Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Monika Bachowska

Dyrygent/Conductor

separator

Dyrygent, chórmistrz, pedagog. Ukończyła AM w Krakowie, uzyskała tytuł doktora hab. sztuki muzycznej w dyscyplinie dyrygentura na UMFC w Warszawie. Jako śpiewaczka i dyrygentka współpracowała z Chórem PR w Krakowie. Przygotowywała Orkiestrę CORda Cracovia na festiwal „Wawel o Zmierzchu”, prowadziła orkiestrę Sinfoniettę Cracovię, orkiestrę Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrę UMFC w Białymstoku. Na zamówienie Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie stworzyła FMF Youth Orchestra – zespół złożony z najzdolniejszych uczniów krakowskich szkół, który pod jej batutą wystąpił pięciokrotnie podczas tego międzynarodowego festiwalu. Od roku 2012 w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach w ramach programu edukacyjnego prowadzi Lusławicką Orkiestrę Talentów.

Jako dyrygentka współpracowała z czołowymi takimi postaciami świata muzyki. W dorobku posiada również nagrania dla Programu 2 Polskiego Radia oraz współpracę z Dynamic Music Partners tworzącym muzykę filmową dla Warner Bros. Od 1998 r. prowadzi Młodzieżową Orkiestrę Kameralną Fresco Sonare, a od 2015, Chór Kameralny Insieme.

Otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”,"Honoris Gratia" Zasłużony dla Miasta Krakowa. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Dorota i Paweł Motyczyńscy

Duet fortepianowy / Piano duo

separator

Duet fortepianowy, spotkanie dwóch odmiennych osobowości muzycznych w spontanicznym dialogu. Zespół założony w 2015 roku, od początku swej działalności intensywnie koncertuje, szczególnie w Polsce, Niemczech i Holandii. Występował m.in w takich miejscach jak Filharmonia Krakowska, willa "Atma" w Zakopanem, Dom Urodzenia F. Chopina w Żelazowej Woli, Museum Geelvinck w Amsterdamie oraz w ramach festiwali: "Klevischer Klaviersommer" oraz "Euregio Rhein-Wahl Studenten Musik Festival". Koncertował z Marią Szwajger-Kułakowską, Waldemarem Malickim, Orchester-Freunde Albstadt. Członkowie zespołu, znakomici pianiści - Dorota Motyczyńska i Paweł Motyczyński - jako soliści zdobywali laury na krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Jako duet, zarówno w kategorii na 4 ręce jak i na 2 fortepiany, są laureatami takich międzynarodowych konkursów jak m. in. "Ischia" International Piano Competition, "Roma" International Piano Competition.

Kształcili się pod kierunkiem wybitnej kameralistki prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej. Doskonalili także swe umiejętności na warsztatach i kursach mistrzowskich u takich znakomitych osobowości jak Willem Brons (Amsterdam), Frank Peters (Amsterdam), Boguslav Strobel (Düsseldorf) oraz pod okiem najlepszych duetów fortepianowych - Genova & Dimitrov Piano Duo oraz Stenzl Piano Duo. Aktualnie kształcą się w kierunku „duet fortepianowy” w Hochschule für Musik und Theater w Rostocku.

Mają na swoim koncie kilkanaście nagrań, w tym nagranie słynnej suity "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego we własnej aranżacji. Trwają prace nad debiutancką płytą zespołu – krążek Motyczyńskich jeszcze w 2018 dołączy do katalogu DUX.

Dorota ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie prof. Z. Raubo w Katowicach, a aktualnie pracuje nad doktoratem pod kierunkiem prof. W. Świtały. Paweł Motyczyński ukończył z wyróżnieniem studia w klasie prof. M. Herbowskiego w Krakowie, a w 2017 r. uzyskał tytuł doktora.

Mariusz Drzewicki

Fortepian/Piano

separator

Ewa Baranowska

Fortepian / Piano

separator

Jan Siaśkiewicz

Klarnet/Clarinet

separator

Barnaba Poprawski

Altówka/Viola

separator

Adam Wożniak

Wiolonczela / Cello

separator

Estera Kawula

Skrzypce / Violin

separator

Krzysztof Kawula

Flet / Flute

separator

Mirosław Herbowski

fortepian

separator

Profesor sztuk muzycznych. Absolwent AM w Krakowie, którą ukończył dyplomem z wyróżnieniem. Studiował w klasie fortepianu prof. I. Sijałowej-Vogel, uczennicy H. Neuhausa. Uzupełniał studia na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: R. Buchbindera, I. Klansky`ego, F. Raucha, P. Rosena i N. Salzmann. Jest finalistą i laureatem konkursów muzycznych w Warszawie, Rotterdamie i Rzymie. Od 1982 roku koncertuje systematycznie w Polsce, niemal całej Europie, Japonii i USA. Brał udział w festiwalach muzycznych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie oraz w Jakobstad, Helsinkach, Kopenhadze i Salzburgu. W latach 1989 – 1997 był wykładowcą i kierownikiem katedry fortepianu w Konserwatorium w Jakobstad w Finlandii, a później docentem w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Obecnie ponownie wykłada na AM w Krakowie. W latach 1990 – 2005 prowadził kursy pianistyczne m. in. w Krakowie, Helsinkach, Jakobstad i Nowym Jorku. Był członkiem jury wielu konkursów muzycznych. Od 2012 współorganizator Festiwali Muzyczna Korzkiew.

Kazimierz Olechowski

Skrzypce / Violin

separator

Ewa Miecznikowska

wiolonczela

separator

Urodzona. w Krakowie. W wieku 6 lat rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli. Podczas studiów na krakowskiej AM wygrała konkursy młodych wiolonczelistów w Elblągu i w Poznaniu, a także konkurs muzyki kameralnej w Kaliszu. Brała udział w kursach prowadzonych przez S. Palma, M. Flaksmana i D. Zsigmondy’ego. Doskonaliła umiejętności w Royal Northern College of Music w Manchesterze w klasie R. Kirshbauma. Otrzymała nagrodę Pierre’a Fourniera. Uzyskała z wyróżnieniem Professionnal Performance Diploma.

W 1990 roku została solistką w l’Orchestre de Principado de Asturias, a w 1999 Orkiestry Opery Narodowej w Lyonie, gdzie nadal pracuje

Mariola Cieniawa-Puchała

Fortepian / Piano

separator

Robert Kabara

Skrzypce / Violin

separator

Kordian Góra

Fortepian / Piano

separator

Kalophonia

męski zespół wokalny ze Lwowa

separator

Kierownik artystyczny – Taras Grudowyj Skład Zespołu: Petro Szwajkowskyj, Maksym Szpynda, Jurij Chortaszko, Vołodymyr Gadzało , Taras Grudowyj, Taras Melnyk, Igor Kogut, Serhij Nemerko

Zespół “Kalophonia” (nazwa oznacza z języka greckiego „piękne brzmienie”) powstał przy kat. ukrainistyki i mediewistyki muzycznej Lwowskiej Narodowej AM im. M. Łysenki w r. 2001. Celem było odnowienie dawnych tradycji ukraińskiego śpiewu cerkiewnego. W repertuarze zespołu znajdują się dawne śpiewy monodyczne, zapisane tzw. “notacją kijowską” dopiero w w. XVI i XVII, a także wielogłosowa muzyka cerkiewna wieków późniejszych – XVIII i XIX.

Zespół wielokrotnie uczestniczył w Festiwalu Muzyki Dawnej we Lwowie, w Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Dubnie, w Starosądeckim Festiwalu Muzyki Dawnej, w Festiwalu Muzyki Cerkiewnej “Salezjańskie Lato” w Przemyślu, w Wędrownym Festiwalu Filharmonii Łódzkiej “Kolory Polski”, w Festiwalu Muzyki Jednogłosowej w Płocku, w Festiwalu Kultury “Ukraińska Wiosna” w Poznaniu i in. Zrealizował takżę szereg nagrań płytowych: “Śpiewy na okres postu z ukraińskich irmologionów w. XVI i XVII.”, “Ojciec Mychajło Werbyckyj. Pieśni na kwartet męski”.

O. diakon Taras Grudowyj urodził się w w Budapeszcie. W r. 1995 ukończył PSM II st. im. W. Kosenki w Żytomierzu w klasach muzykologii i dyrygentury. W r. 2000 ukończył Lwowską AM im. M. Łysenki w klasie dyrygentury chóralnej, w r. 2003 – wydział prawa międzynarodowego Uniwersytetu Lwowskiego, w r. 2004 – Lwowską Akademię Bożego Słowa. Studiował praktyki dawnego śpiewu podczas kursów mistrzowskich Michaela Pospišila, Tadeusza Czechaka, Tatiany Polt-Lucenko, Bohdana Szweda. Dyrektor Artystyczny sali im. S. Ludkiewicza Filharmonii Lwowskiej.

Jarosław Bester

akordeon

separator

Marcin Koziak

fortepian

separator

Aleksandra Kuls-Koziak

skrzypce

separator

Katarzyna Oleś-Blacha

sopran

separator

Mariola Cieniawa

Fortepian / Piano

separator

Piotr Bylica

wiolonczela

separator

Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 7 lat. W 2002 roku został laureatem I nagrody oraz Nagrody Specjalnej na VII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego w Poznaniu. Uczestnik kursów organizowanych przez Universität Mozarteum Salzburg. Jako solista występował z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Olsztyńskiej, "Concerto Avenna", "Chopin Academia Orchestra".

Ukończył z wyróżnieniem studia w klasie prof. prof. K. Michalika i A. Bauera w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem prof. Juliusa Bergera w Hochschule für Musik w Augsburgu.

Jego repertuar obejmuje utwory od baroku po dzieła najnowsze .

Od 2008 roku jest nauczycielem gry na wiolonczeli oraz prowadzi klasę kameralistyki w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im.W. Żeleńskiego w Krakowie.

Sławomir Cierpik

fortepian

separator

Ukończył z wyróżnieniem AM w Krakowie w klasie fortepianu prof. Tadeusza Żmudzińskiego oraz w klasę kameralistyki prof. Marii Szmyd – Dormus (1992 r.) Obecnie adiunkt w Katedrze Kameralistyki tej uczelni.

Po studiach doskonalił swoje umiejętności na kursach muzycznych m.in. u prof. Ryszarda Baksta oraz Wiener Schubert Trio.

Jest laureatem nagród i wyróżnień, m.in. I nagrody na X Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi (1992 r.), I miejsca na konkursie poświęconym twórczości kameralnej W. A. Mozarta w Krakowie (1991 r.) oraz nagrody dla najlepszego zespołu Kursu Muzyki Kameralnej w Weikersheim (1992 r.) w Niemczech.

Brał udział w „Koncercie Roku” w Warszawie ( 1992 r. ) organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Sztuki dla wyróżniających się studentów uczelni artystycznych . Jest laureatem złotej odznaki w konkursie „Primus inter Pares” ufundowanej przez Prezydenta Miasta Krakowa .

Koncertuje w kraju i zagranicą. Ma w swym dorobku nagrania telewizyjne , radiowe i płytowe.

Współpracuje z najwybitniejszymi polskimi solistami.

Daniel Stabrawa

skrzypce

separator

Urodził się w Krakowie i ukończył tutejszą Akademię Muzyczną. Był koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie. W 1983 r. został członkiem grupy pierwszych skrzypiec Filharmonii Berlińskiej, a już trzy lata później, jej pierwszym koncertmistrzem i solistą. Jest prymariuszem słynnego w świecie Philharmonia Quartett Berlin. Zespół ten nagrał wiele nagradzanych płyt (m.in. dwukrotnie Nagrodą Krytyków Niemieckich). Jako skrzypek i dyrygent także dokonał wielu nagrań płytowych.
Artysta gra m.in. na oryginalnych skrzypcach Antonio Stradivari.

Maria Zofia Stabrawa

skrzypce

separator

Urodziła się w Krakowie. Grę na skrzypcach rozpoczęła u swojego ojca i Mechthild Kretz w Berlinie. Jako Junior Student w Universität der Künste Berlin uczyła się u prof. T. Tomaszewskiego. Ukończyła studia w Guildhall School of Music and Drama London w klasie K. Smietany i J. Ross. W latach 2009-2011 była stypendystką Orchesterakademie Berliner Philhahrmoniker. W tym czasie występowała jako koncertmistrz Orchesterakademie m.in. pod batutą Simona Rattle.

Jako solistka występowała w Filharmonii Berlińskiej a także w Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Pomorskiej i w Sukiennicach w Krakowie, w Auli Pawła VI w Rzymie oraz w Konzerthaus Berlin. W 2012 r. została zaproszona jako solistka do słynnej Kioi Hall w Tokio. Obecnie gra w Orkiestrze Duńskiego Radia w Kopenhadze – najlepszej skandynawskiej orkiestrze

Elżbieta Stabrawa

fortepian

separator

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Ireny Sijałowej-Vogel. Studiowała również u prof. Vincenzo Vitale w słynnej Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie.
W tym roku obchodzi Jubileusz 50-lecia działalności artystycznej i pedagogicznej.

Mirosław Herbowski

fortepian

separator

Profesor sztuk muzycznych. Absolwent AM w Krakowie, którą ukończył dyplomem z wyróżnieniem. Studiował w klasie fortepianu prof. I. Sijałowej-Vogel, uczennicy H. Neuhausa. Uzupełniał studia na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: R. Buchbindera, I. Klansky`ego, F. Raucha, P. Rosena i N. Salzmann. Jest finalistą i laureatem konkursów muzycznych w Warszawie, Rotterdamie i Rzymie. Od 1982 roku koncertuje systematycznie w Polsce, niemal całej Europie, Japonii i USA. Brał udział w festiwalach muzycznych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie oraz w Jakobstad, Helsinkach, Kopenhadze i Salzburgu. W latach 1989 – 1997 był wykładowcą i kierownikiem katedry fortepianu w Konserwatorium w Jakobstad w Finlandii, a później docentem w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Obecnie ponownie wykłada na AM w Krakowie. W latach 1990 – 2005 prowadził kursy pianistyczne m. in. w Krakowie, Helsinkach, Jakobstad i Nowym Jorku. Był członkiem jury wielu konkursów muzycznych. Od 2012 współorganizator Festiwali Muzyczna Korzkiew.

Ewa Miecznikowska

wiolonczela

separator

Urodzona. w Krakowie. W wieku 6 lat rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli. Podczas studiów na krakowskiej AM wygrała konkursy młodych wiolonczelistów w Elblągu i w Poznaniu, a także konkurs muzyki kameralnej w Kaliszu. Brała udział w kursach prowadzonych przez S. Palma, M. Flaksmana i D. Zsigmondy’ego. Doskonaliła umiejętności w Royal Northern College of Music w Manchesterze w klasie R. Kirshbauma. Otrzymała nagrodę Pierre’a Fourniera. Uzyskała z wyróżnieniem Professionnal Performance Diploma.

W 1990 roku została solistką w l’Orchestre de Principado de Asturias, a w 1999 Orkiestry Opery Narodowej w Lyonie, gdzie nadal pracuje

Ignacy Miecznikowski

altówka

separator

Urodzony w Krakowie, gdzie rozpoczął naukę gry na skrzypcach pod kierunkiem Z. Klimczyk. Studiował skrzypce i altówkę w klasie P. Csaby w Konserwatorium w Lyonie. W latach 1998-2000 doskonalił swój warsztat w klasie solistycznej T. Adamopulosa.

Od 1988 r. był koncertmistrzem grupy altówek orkiestry Opery Narodowej w Lyonie. Stanowisko to piastował do czasu przejścia do zespołu Berliner Philharmoniker, którego członkiem jest obecnie.

Michalina Radzińska

skrzypce

separator

Absolwentka AM im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Scuola di Musica di Fiesole we Włoszech oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczyła w konkursach i przesłuchaniach międzynarodowych, zdobywając nagrody jako solistka i kameralistka (Austria, Włochy). Brała udział w licznych kursach muzycznych gdzie doskonaliła swoją grę pod okiem m.in. takich mistrzów jak V. Pikajzen, P. Vernikov, V. Brodski, J. Kaliszewska, K. A. Kulka, I. Volochine, E. Mazor, D. Zhu, M. Szykulski.

W roku 2016 otrzymała stopień doktora sztuk muzycznych w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Paweł Radziński

skrzypce

separator

Urodził się w Gnieźnie. Po ukończeniu LM im. M. Karłowicza został stypendystą MKiS na studiach muzycznych w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie przy katedrze prof. D. Ojstracha, w klasie wybitnego wirtuoza V. Pikajzena. Studia ukończył z wyróżnieniem. Brał udział w licznych konkursach i festiwalach. W 1979 roku rozpoczął pracę w AM w Bydgoszczy. W 1998 roku otrzymał tytuł profesora sztuk muzycznych. W latach 1991 -2005 prowadził klasę skrzypiec w Konserwatorium Szwedzkim w Jakobstad, jak również wykładał na Wydziale Muzycznym Uniwersytetu w Vasie (Finlandia). W 1989 roku założył Orkiestrę Kameralną „Academia”, która przekształciła się w międzynarodowy zespół „Academia Baltica”. Prowadzi liczne kursy mistrzowskie w kraju I zagranicą Wielokrotnie brał udział w pracach jury konkursów skrzypcowych (m.in. Konkurs im. H. Wieniawskiego). Jest laureatem Fundacji im. L. Kronenberga, otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej, został uhonorowany przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Ayham Hammour

fortepian

separator

Agnieszka Kopeć

fortepian - akompaniament

separator

Zuzanna Bachmińska

wiolonczela

separator

Dymitr Holovenko

gitara

separator

Wiktor Modrzejewski

skrzypce

separator

Kacper Żaromski

fortepian

separator

Ida Derbesse

skrzypce

separator

Anna Noworzyn

sopran

separator

Absolwentka Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Alicji Słowakiewicz ( dyplom z wyróżnieniem ) oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Śląskiem. Ukończyła również Studia Podyplomowe w klasie adt Ewy Biegas. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (2004). Obecnie solistka Opery Śląskiej, współpracowała również z Operą Krakowską. Laureatka wielu nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach. W 2014 roku otrzymała Złotą Maskę w kategorii rola wokalno-aktorska za rolę Elizy w spektaklu My fair lady w reżyserii Roberta Talarczyka.

Magda Niedbała

mezzosopran

separator

Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie śpiewu solowego oraz PSM II st. w Chorzowie. Jest laureatką wielu polskich i zagranicznych konkursów wokalnych. Została nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne, dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W swoim dorobku artystycznym ma występy solowe m.in.na deskach Teatru POSK w Londynie, Opery Krakowskiej, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Rzeszowskiej, Oratorium Marianum we Wrocławiu, Europejskiego Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego w Lusławicach oraz wielu innych salach koncertowych i kościołach na terenie Europy. W swoim repertuarze posiada zarówno muzykę operową, oratoryjną jak i pieśniarską. W 2014 r. nagrała płytę pieśni patriotycznych A w sercu Polska… nad którą patronat honorowy objęła Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska

Paweł Brożek

tenor

separator

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego dr. hab. Marka Rzepki. Jest laureatem wielu konkursów wokalnych m.in I nagroda na II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im Giulio Perottiego w Ueckermunde, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im Imricha Godina - Vrable, Nagroda Złotego Słowika na Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym BELCANTO 2013 w Nałęczowie, Wyróżnienie na IV Konkursie Wokalnym im. J. E. J. Reszków, I nagroda oraz nagroda dla najlepszego tenora konkursu na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Sosnowcu. W sezonach 2012/2013 oraz 2014/2015 był uczestnikiem Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. gdzie doskonalił swój warsztat wokalny pod okiem znamienitych pedagogów takich jak: Anita Garanca, Izabella Kłosińska, Rudolph Piernay, Eytan Pessen, William Robert Allenby. Jest podwójnym laureatem Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości artystycznej. W sezonie artystycznym 2015/2016 dołączył do zespołu Junge Oper w Hannoverze. W maju 2016 roku zadebiutował jako Leński w produkcji „Eugeniusza Oniegina” P. Czajkowskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W sezonie 2016/2017 zadebiutuje na deskach Opery w Hanoverze jako Wenzel w „Sprzedanej Narzeczonej” B. Smetany oraz jako Steuermann w operze R. Wagnera „Latający Holender”.

Jan Szurgot

bas

separator

Od 2015 roku jest solistą Junge Oper w Hanowerze. W tym roku kończy studia w łódzkiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim w klasie prof. dr hab. Piotra Micińskiego. Jest laureatem II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina – Vrable oraz III nagrody konkursu: Młode talenty - „W drodze do la Scali” - Włocławek. W 2013 roku zadebiutował na międzynarodowym festiwalu Sommer Oper Bamberg 2013 w operze W.A. Mozarta „Don Giovanni” w roli Masetta. W tej samej roli wystąpił wraz z The Netherlands Symphony Orchestra w Royal Theatre Carré w Amsterdamie, Theater De Spiegel w Zwolle oraz w Theater Hagen. Ponadto współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Wuppertaler Bühnen und Sinfonieorchester w Wuppertalu.

chór "Insieme"

przygotowanie chóru - Monika Bachowska

separator

Chór Insieme to kameralny chór mieszany, powstały w 2015 roku w Krakowie. Zespół prowadzi dr hab. Monika Bachowska. Od początku swojej działalności, Insieme podjęło współpracę z Dworkiem Białoprądnickim oraz z istniejącą od 1998 roku orkiestrą Fresco Sonare, którą również prowadzi M. Bachowska. Głównym założeniem było stworzenie zespołu kameralnego, składającego się z prawdziwych pasjonatów, otwartych na współpracę i różne gatunki muzyki. Ma już na swoim koncie kilka koncertów oraz nagranie dla TV Kraków.

Janusz Pater

akordeon

separator

Ukończył studia instrumentalne w klasie akordeonu Henryka Krzemińskiego w PWSM w Poznaniu, oraz teorię muzyki na Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertował, jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Od 1978 prowadzi klasę akordeonu w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym Festiwalu i Konkursu Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe.

Mirosław Herbowski

fortepian

separator

Profesor sztuk muzycznych. Absolwent AM w Krakowie, którą ukończył dyplomem z wyróżnieniem. Studiował w klasie fortepianu prof. I. Sijałowej-Vogel, uczennicy H. Neuhausa. Uzupełniał studia na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: R. Buchbindera, I. Klansky`ego, F. Raucha, P. Rosena i N. Salzmann. Jest finalistą i laureatem konkursów muzycznych w Warszawie, Rotterdamie i Rzymie. Od 1982 roku koncertuje systematycznie w Polsce, niemal całej Europie, Japonii i USA. Brał udział w festiwalach muzycznych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie oraz w Jakobstad, Helsinkach, Kopenhadze i Salzburgu. W latach 1989 – 1997 był wykładowcą i kierownikiem katedry fortepianu w Konserwatorium w Jakobstad w Finlandii, a później docentem w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Obecnie ponownie wykłada na AM w Krakowie. W latach 1990 – 2005 prowadził kursy pianistyczne m. in. w Krakowie, Helsinkach, Jakobstad i Nowym Jorku. Był członkiem jury wielu konkursów muzycznych. Od 2012 współorganizator Festiwali Muzyczna Korzkiew.

Stanisław Welanyk

dyrygent

separator

Dyrygent, perkusista, pedagog krakowskiej Akademii Muzycznej. Koncertował w Polsce i wielu krajach Europy, w tym w Filharmonii Narodowej, Berlińskiej, Lwowskiej. Występował na wielu ważnych festiwalach, dokonał też nagrań m.in. dla Telewizji Polskiej i francuskiej, Polskiego Radia, Radia Bawarskiego, Nord- i Westdeutsche Rundfunk. Był dyrektorem Toruńskiej Orkiestry Kameralnej, a także Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej. Zajmuje się także teorią muzyki.

Monika Bachowska

Dyrygent/Conductor

separator

Dyrygent, chórmistrz, pedagog. Ukończyła AM w Krakowie, uzyskała tytuł doktora hab. sztuki muzycznej w dyscyplinie dyrygentura na UMFC w Warszawie. Jako śpiewaczka i dyrygentka współpracowała z Chórem PR w Krakowie. Przygotowywała Orkiestrę CORda Cracovia na festiwal „Wawel o Zmierzchu”, prowadziła orkiestrę Sinfoniettę Cracovię, orkiestrę Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrę UMFC w Białymstoku. Na zamówienie Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie stworzyła FMF Youth Orchestra – zespół złożony z najzdolniejszych uczniów krakowskich szkół, który pod jej batutą wystąpił pięciokrotnie podczas tego międzynarodowego festiwalu. Od roku 2012 w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach w ramach programu edukacyjnego prowadzi Lusławicką Orkiestrę Talentów.

Jako dyrygentka współpracowała z czołowymi takimi postaciami świata muzyki. W dorobku posiada również nagrania dla Programu 2 Polskiego Radia oraz współpracę z Dynamic Music Partners tworzącym muzykę filmową dla Warner Bros. Od 1998 r. prowadzi Młodzieżową Orkiestrę Kameralną Fresco Sonare, a od 2015, Chór Kameralny Insieme.

Otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”,"Honoris Gratia" Zasłużony dla Miasta Krakowa. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

INSIEME

Chór/Choir

separator

(wł. razem) – krakowski chór mieszany, który rozpoczął działalność w 2015 roku pod kierownictwem dr hab. Moniki Bachowskiej.

Zadebiutował wykonując kantatę „Nun danket alle Gott” J. S. Bacha. Dla TVP Kraków, nagrał program kolędowy, który został wyemitowany w święta Bożego Narodzenia 2015. Sięga po literaturę chóralną od renesansowej po współczesną, prezentując słuchaczom różnorodne style i formy muzyki a cappella oraz wokalno-instrumentalnej. Chór współpracuje z Orkiestrą Kameralną Fresco Sonare oraz wieloma wybitnymi artystami. Podczas „Muzycznej Korzkwi 2016”,wykonał „Petite Messe Solennelle” G. Rossiniego, zaś w 2017 r. śpiewacy Chóru Insieme wystąpili w składzie FMF Youth Choir na koncercie „Młodzi na poważnie: Star Wars” w ramach 10 Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, gdzie zabrzmiała muzyka J. Williamsa.

W 2017 r. zrealizował nagrania do dwóch płyt: „Cicha Noc: Koncert Kolęd M. Małeckiego” oraz „René de Boisdeffre: Choral Works”. W 2018 r. ukazała się płyta „Feliks Nowowiejski: Dzieła chóralne. Kolędy i pastorałki”, za której realizacją stoi wytwórnia DUX.

Członkami chóru są uczniowie i absolwenci szkół muzycznych oraz chórzyści amatorzy z wieloletnim doświadczeniem. Insieme od początku istnienia działa pod patronatem Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Jan Staśkiewicz

Klarnet/Clarinet

separator

Barnaba Poprawski

Altówka/Viola

separator

Adam Wożniak

Wiolonczela / Cello

separator

Krzysztof Kawula

Flet / Flute

separator

Ewa Miecznikowska

wiolonczela

separator

Urodzona. w Krakowie. W wieku 6 lat rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli. Podczas studiów na krakowskiej AM wygrała konkursy młodych wiolonczelistów w Elblągu i w Poznaniu, a także konkurs muzyki kameralnej w Kaliszu. Brała udział w kursach prowadzonych przez S. Palma, M. Flaksmana i D. Zsigmondy’ego. Doskonaliła umiejętności w Royal Northern College of Music w Manchesterze w klasie R. Kirshbauma. Otrzymała nagrodę Pierre’a Fourniera. Uzyskała z wyróżnieniem Professionnal Performance Diploma.

W 1990 roku została solistką w l’Orchestre de Principado de Asturias, a w 1999 Orkiestry Opery Narodowej w Lyonie, gdzie nadal pracuje

Robert Kabara

Skrzypce / Violin

separator

Judyta Herbowska

Fortepian / Piano

separator

Grażyna Auguścik

śpiew

separator

Duet Grażyna Auguścik i Jarosław Bester to fuzja dwóch niezwykłych muzycznych osobowości. Czerpiąc inspirację z tradycji muzyki jazzowej, awangardowej, folkowej, ale także z dokonań muzyki klasycznej, tworzą subtelną, a zarazem bardzo precyzyjną i wirtuozowską opowieść muzyczną.

Grażyna Auguścik

Wokalistka, aranżerka, kompozytorka, producentka i liderka własnych zespołów. Przez wielu krytyków uważana za jedną z najciekawszych postaci światowej sceny jazzowej. Stworzyła własny styl interpretacji wokalnej. Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu płyty ”Sunrise Sunset” (1988) trafiła do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem, dyplom otrzymała z rąk Philla Collinsa i Alla Jarreau! Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa płyty i bierze udział w wielu projektach muzycznych. Do tej pory nagrała, wyprodukowała i wydała 18 płyt solowych i co najmniej drugie tyle gościnnie. W 2011 roku otrzymała tytuł Wybitnej Polki w USA oraz Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jarosław Bester

Akordeonista i kompozytor, laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Twórca Bester Quartet, jedynego w Polsce zespołu na stałe współpracującego z prestiżową nowojorską wytwórnią Tzadik Johna Zorna. Uznawany za jednego z najoryginalniejszych muzyków młodego pokolenia w Europie i w świecie, w swoim dorobku – poza płytami wydanymi w wydawnictwie Tzadik oraz udziałem w wielu innych produkcjach fonograficznych – ma nagrania dla radia i telewizji w USA, Niemczech, Szwecji, Francji, Finlandii, a także w Polsce.

Jarosław Bester

akordeon

separator

Ludmiła Worobec-Witek

skrzypce

separator

Urodziła się w Żydaczowie na Ukrainie. Ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Talentów imienia Salomei Kruszelnickiej w klasie skrzypiec prof. Aleksandry Derkacz. Dalszą naukę kontynuowała w Lwowskim Konserwatorium im. Mikołaja Łysenki pod kierunkiem tego samego pedagoga, otrzymując dyplom z wyróżnieniem.

Brała udział w regionalnych i ogólnokrajowych konkursach, na których zdobywała specjalne wyróżnienia za interpretację muzyki rosyjskiej i radzieckiej.

Od 1991 roku mieszka w Polsce, pracuje w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Prowadzi bogatą działalność artystyczną jako solistka i kameralistka. Występowała m.in. z Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lwowskiej, Słowacką Filharmonią w Koszycach, Orkiestrą Magna Grecia w Taranto, z orkiestrami symfonicznymi: w Bari, Filharmonii Świętokrzyskiej, Opolskiej, Lubelskiej, Rzeszowskiej, Częstochowskiej, Szczecińskiej oraz Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Ślaską Orkiestrą Kameralną, Toruńską Orkiestrą Kameralną, Tomską Orkiestrą Kameralną (Rosja), Lwowską Orkiestrą Kameralną Wirtuozi Lwowa. Współpracowała z wybitnymi polskimi dyrygentami: Jerzym Maksymiukiem, Agnieszką Duczmal, Jerzym Salwarowskim, Szymonem Kawallą, Józefem Wiłkomirskim, Markiem Traczem, Czesławem Grabowskim. Występowała na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in. Muzycznych Spotkaniach Wschód-Zachód w Zielonej Górze, Festiwalach im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, im. J. Kiepury w Krynicy, Festiwalu Kwitnących Azalii w Mosznej, Festiwalu Beethovenowskim w Głogówku oraz festiwalach muzyki kameralnej w Leżajsku, Lublinie, Orońsku, Mosznej i Jędrzejowie. Kilkakrotnie koncertowała w Muzeum Narodowym w Warszawie i Wilanowie w ramach cyklicznych imprez.

Dokonała nagrań dla Radia Kielce. Dużym powodzeniem cieszą się jej płyty CD: Przeboje Muzycznego Salonu (DUX-0263), Poème (DUX-0151) oraz Bach, Mendelssohn (DUX 0343). Za działalność artystyczną artystka otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Nagrodę Kielc.

Od wielu lat współpracuje z pianistą Arturem Jaroniem, z którym wystąpiła we Francji, Niemczech, Belgii, Portugalii, Ukrainie, Słowacji, Włoszech, Szwecji, Austrii i USA.

W 2005 r. wystąpili wspólnie z recitalem w Weill Recital Hall (Carnegie Hall) w Nowym Jorku.

Artur Jaroń

fortepian

separator

Urodził się w Kielcach, ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu profesor Ireny Sijałowej-Vogel, a także studia podyplomowe w Konserwatorium Odesskim w klasie profesora Anatolija Kardaszewa. Odbył kursy mistrzo­wskie pod kierunkiem profesor Wiery Gornostajewej i Güntera Ludwiga.

Prowadzi bogatą działalność artystyczną jako solista i kameralista. Występował z większością polskich orkiestr na czele z Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie oraz zespołami filharmonicznymi w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Kielcach, Katowicach, Lublinie, Jeleniej Górze, Olsztynie, Opolu, Szczecinie, Słupsku, Toruniu, Wałbrzychu, Rzeszowie, Zielonej Górze, Toruniu. Koncertował za granicą w Niemczech, Szwecji, Danii, Słowacji, Rosji, na Litwie, Łotwie i Ukrainie. Współpracował z gronem wybitnych polskich dyrygentów, by wspomnieć nazwiska Jerzego Maksymiuka, Jerzego Salwarowskiego, Marka Pijarowskiego, Agnieszki Duczmal, Tadeusza Wojciechowskiego.

Jako kameralista współpracował m.in. z Teresą Żylis-Gara, Małgorzatą Walewską, Wiesławem Ochmanem, Adamem Zdunikowskim, Gwendolyn Bradley i Stefanią Toczyską.

Stale współpracuje ze skrzypaczką Ludmiłą Worobec-Witek, z którą koncertował we: Francji, Niemczech, Belgii, Portugalii, Ukrainie, Słowacji, Szwecji, Włoszech, Austrii i USA.

W 2005 r. wystąpili wspólnie z recitalem w Weill Recital Hall (Carnegie Hall) w Nowym Jorku.

Dokonał nagrań dla Radia Kielce i Telewizji Rosyjskiej. Ma w swym dorobku pięć płyt CD z muzyką solową i kameralną. Wśród dokonanych przez Artura Jaronia nagrań jest wyjątkowy rarytas, rzadko wykonywany i nagrywany Koncert na fortepian i skrzypce F. Mendelssohna-Bartholdy’ego.

Od 21 lat jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju oraz prowadzi autorską imprezę cykliczną Salon Muzyki Kameralnej w Kielcach.

Za działalność artystyczną i organizatorską otrzymał szereg prestiżowych nagród, m.in. nagrodę Wojewody Kieleckiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Nagrodę Miasta Kielc, statuetki Lidera Regionu w dziedzinie kultury, Złotego Emeryka. Za pracę pedagogiczną odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczony również Brązowym Krzyżem Zasługi.

Pełni funkcję dyrektora Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach.

Jest inicjatorem Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Wokalistów im. Krystyny Jamroz, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im.

M. Moszkowskiego w Kielcach, Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego oraz Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitara viva.

Był jurorem w konkursach pianistycznych: A.M.A. Calabria we Włoszech, Aquaviva della Fonte, M. Moszkowskiego w Kielcach, T. Leszetyckiego w Łańcucie.

Marcin Koziak

fortepian

separator

Kazimierz Olechowski

skrzypce

separator

Rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku 6 lat pod kierunkiem Antoniego Cofalika. W r. 1984 ukończył z wyróżnieniem AM w Warszawie w klasie prof. Z. Brzewskiego. Swoje umiejętności doskonalił u R. De Barbieri, W. Marschnera, Sir Y. Menuhina, R. Ricci i Z. Brona.Jest laureatem konkursów muzycznych m.in. w Genui, Lipsku, Bordeaux, Palm Beach.Koncertuje na całym świecie, jest koncertmistrzem orkiestry Opery Narodowej oraz profesorem Konserwatorium w Lyonie.

Józef Olechowski

fortepian

separator

Studiował w Polsce, gdzie jako student wielokrotnie był stypendystą Narodowego Instytutu F. Chopina. Stale koncertuje, występując w Europie, Japonii, Korei Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Kolumbii i krajach Ameryki Środkowej.

Mieszka na stałe w Meksyku. Ma w swoim dorobku nagranie ponad czterdziestu płyt z muzyką meksykańskich kompozytorów XIX, XX i XXI w. Meksykańskie Stowarzyszenie Krytyków Teatralnych i Muzycznych przyznało mu nagrodę za wyjątkową pracę artystyczną, w szczególności za płyty z muzyką Manuela M. Ponce.

Józef Olechowski rozwija działalność jako kompozytor i dyrektor muzyczny, głównie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Meksyku.

Występuje regularnie jako solista z najważniejszymi orkiestrami Meksyku, takimi jak Narodowa Orkiestra Symfoniczna i Orkiestra Filharmoniczna Miasta Meksyku. Wykonał meksykańską premierę Koncertu fortepianowego W. Lutosławskiego z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonicznej Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku (UNAM).

Uhonorowany dwukrotnie przez Narodową Radę ds. Kultury i Sztuki tytułem muzyka zasłużonego dla kultury.

Prowadzi liczne fortepianowe i kameralne kursy mistrzowskie. Jest także stałym profesorem Festiwalu Instrumenta Oaxaca.

Zaangażowany w zacieśnianie współpracy kulturalnej pomiędzy Meksykiem a Polską, Józef Olechowski jest jednym z założycieli, a także Dyrektorem Artystycznym Stowarzyszenia Kulturalnego im. Fryderyka Chopina w Meksyku.

Marek Mizera

fortepian

separator

Profesor sztuk muzycznych. Ukończył studia na AM im. Fryderyka Chopina w klasie prof. K. Gierżoda. Wykształcenie uzupełniał pod kierunkiem m.in. K. Mochtaka, J. Godziszewskiego i J. Stompla. Zawodowo związany jest z Instytutem Edukacji Muzycznej na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym Uniwersytetu J. Kochanowskiego w Kielcach. Prowadził również klasę fortepianu w Instytucie Muzycznym w Korsholmie i w Konserwatorium Muzycznym w Jakobstad. (Finlandia) Jeszcze jako uczeń szkoły muzycznej zdobył nagrodę w konkursie im. S. Prokofiewa w Katowicach. W trakcie studiów występował w roli solisty i kameralisty m.in. z B. Ładyszem, J. Kotnowską i E. Iżykowską. Koncertował w wielu krajach europejskich, a także w Kanadzie, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, Republice Południowej Afryki i na Kubie. Jest autorem archiwalnych nagrań dla Polskiego Radia.

Daniel Stabrawa

skrzypce

separator

Urodził się w Krakowie i ukończył tutejszą Akademię Muzyczną. Był koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie. W 1983 r. został członkiem grupy pierwszych skrzypiec Filharmonii Berlińskiej, a już trzy lata później, jej pierwszym koncertmistrzem i solistą. Jest prymariuszem słynnego w świecie Philharmonia Quartett Berlin. Zespół ten nagrał wiele nagradzanych płyt (m.in. dwukrotnie Nagrodą Krytyków Niemieckich). Jako skrzypek i dyrygent także dokonał wielu nagrań płytowych.
Artysta gra m.in. na oryginalnych skrzypcach Antonio Stradivari.

Prof. Andrzej Jasiński

w przeddzień 80-tych Urodzin

separator

Piotr Bylica

wiolonczela

separator

Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 7 lat. W 2002 roku został laureatem I nagrody oraz Nagrody Specjalnej na VII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. D. Danczowskiego w Poznaniu. Uczestnik kursów organizowanych przez Universität Mozarteum Salzburg. Jako solista występował z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Olsztyńskiej, "Concerto Avenna", "Chopin Academia Orchestra".

Ukończył z wyróżnieniem studia w klasie prof. prof. K. Michalika i A. Bauera w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem prof. Juliusa Bergera w Hochschule für Musik w Augsburgu.

Jego repertuar obejmuje utwory od baroku po dzieła najnowsze .

Od 2008 roku jest nauczycielem gry na wiolonczeli oraz prowadzi klasę kameralistyki w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im.W. Żeleńskiego w Krakowie.

Sławomir Cierpik

fortepian

separator

Ukończył z wyróżnieniem AM w Krakowie w klasie fortepianu prof. Tadeusza Żmudzińskiego oraz w klasę kameralistyki prof. Marii Szmyd – Dormus (1992 r.) Obecnie adiunkt w Katedrze Kameralistyki tej uczelni.

Po studiach doskonalił swoje umiejętności na kursach muzycznych m.in. u prof. Ryszarda Baksta oraz Wiener Schubert Trio.

Jest laureatem nagród i wyróżnień, m.in. I nagrody na X Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi (1992 r.), I miejsca na konkursie poświęconym twórczości kameralnej W. A. Mozarta w Krakowie (1991 r.) oraz nagrody dla najlepszego zespołu Kursu Muzyki Kameralnej w Weikersheim (1992 r.) w Niemczech.

Brał udział w „Koncercie Roku” w Warszawie ( 1992 r. ) organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Sztuki dla wyróżniających się studentów uczelni artystycznych . Jest laureatem złotej odznaki w konkursie „Primus inter Pares” ufundowanej przez Prezydenta Miasta Krakowa .

Koncertuje w kraju i zagranicą. Ma w swym dorobku nagrania telewizyjne , radiowe i płytowe.

Współpracuje z najwybitniejszymi polskimi solistami.

Ida Derbesse

skrzypce

separator

Emilia Herbowska

skrzypce

separator

Daniel Dziatkowiak

skrzypce

separator

Maja Kaszyca

fortepian

separator

Klara Kraj

fortepian

separator

Agnieszka Kopeć

fortepian

separator

Robert Maciejowski

fortepian

separator

Paweł Motyczyński

fortepian

separator

Pianista koncertujący, najczęściej z utworami Fryderyka Chopina, reprezentant Polski w XVII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie w 2015 roku.

Ukończył z wyróżnieniem studia w klasie prof. dr hab. Mirosława Herbowskiego w Akademii Muzycznej w Krakowie. Aktualnie pracuje nad doktoratem w macierzystej uczelni.

Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in.: Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam”, „Estrady Młodych” Festiwalu Pianistyki Polskiej, Ogólnopolskiego Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych „Tydzień Talentów”, Chopinowskiego Turnieju Pianistycznego im. Haliny i Ludwika Stefańskich, Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina organizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Prowadzi aktywne życie koncertowe, prezentując swój szeroki repertuar na recitalach w kraju w takich miejscach jak Dworek Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum F. Chopina w Warszawie, Dom Urodzenia F Chopina w Żelazowej Woli, Willa „Atma” w Zakopanem, Filharmonia Krakowska i Filharmonia Narodowa w Warszawie, oraz za granicą: w Austrii, Finlandii, Niemczech, Francji, Słowacji oraz na Ukrainie i na Węgrzech.

Agnieszka Monasterska

sopran

separator

Absolwentka AM w Krakowie - uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu prof. Barbary Walczyńskiej.

Od roku 1986 przez 25 lat była związana z zespołem kameralnym Capella Cracoviensis, z którym wykonywała największe dzieła muzyki oratoryjnej i kantatowej okresu baroku i klasycyzmu.

W swoim dorobku posiada także liczne dzieła kompozytorów współczesnych m.in. J. Łuciuka , B. Schaeffera, R. Palestera, Milhad’a.

Współpracuje gościnne z wieloma zespołami w kraju i za granicą.

Równocześnie występuje z repertuarem kameralnym dając recitale z muzyką romantyczną, impresjonistyczną oraz XX wieku z towarzyszeniem fortepianu, organów lub kwartetu smyczkowego.

Brała udział w następujących festiwalach:

- Muzyka w Starym Krakowie

- Dni Muzyki Organowej (Kraków)

- Europaisches Musikfest Stuttgart

- Oregon Bach Festiwal (USA)

- Seoul International Musikfestival 91 (Korea Pd.)

- Wratislavia Cantans

Dokonała kilkunastu nagrań płytowych, między innymi - „ Msza d- moll” A. Hoffmana – dyr.Roland Bader, trzy krótkie opery” Minutes” na Orkiestrę kameralną i cztery glosy solowe- D. Milhauda - dyr. A. Rickenbacher, „Demiurgos” (opera) – Orkiestra i Chor Polskiego Radia

i Telewizji w Krakowie dyr.- J. F. Florentio Junior– partia Adeli.

Zajmuje się także pracą pedagogiczną. Prowadzi klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalno -Aktorskim w Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2006-2012 była Kierownikiem Katedry Wokalistyki, od roku 2012 jest Dziekanem Wydziału Wokalno – Aktorskiego.

Krzysztof Sadłowski

wiolonczela

separator

urodzony w 1989 roku w Krakowie. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dra Dominika Połońskiego. Koncertował w Niemczech, Francji, Estonii, Anglii, Szwajcarii i Walii. Był jednym z koncertmistrzów „Orchestra of Life”, założonej przez N. Kennedyego Wraz z Danielem Stabrawą, Marią Stabrawą, Ewą Szczepańską-Chwast i Piotrem Kosińskim nagrał album z dziełami Juliusza Zarębskiego i Fryderyka Chopina, który został zaprezentowany przez muzyków w Kammermusiksaal w Filharmonii Berlińskiej. Płyta została nominowana do nagrody fonograficznej „Fryderyki 2013” w kategorii Album Roku. W 2013 roku w ramach 6. festiwalu „Wawel o zmierzchu” Krzysztof Sadłowski wykonał, jako jeden z solistów, Concerto Grosso na trzy wiolonczele i orkiestrę Krzysztofa Pendereckiego. Młody artysta jest również koncertmistrzem orkiestry CORda Cracovia. W 2010 roku był stypendystą fundacji Sapere Auso.

Arttu Kataja

baryton

separator

Ur. w 1979 roku, fiński baryton, jest laureatem wielu konkursów, w tym Międzynarodowego Konkursu Mozartowskiego w Salzburgu. Arttu Kataja ukończył Akademię im. J. Sibeliusa w Helsinkach, a wcześniej klasę oboju w Mikkeli School of Music.

Swój warsztat doskonalił uczestnicząc w licznych kursach mistrzowskich.

Występował na wielu scenach m.in. Estońskiej Opery Narodowej w Talinie, Fińskiej Opery Narodowej w Helsinkach, Deutsche Oper am Rhein w Düsseldorfie,

Savonlinna Opera Festival, Thèatre du Capitole w Tuluzie, Hamburgische Staatsoper, Teatro Municipal w Santiago.

W 2006 roku został członkiem zespołu Deutsche Staatsoper w Berlinie.

Jego repertuar obejmuje obok w takich ról, jak: Hrabia (Wesele Figara), Guglielmo (Cosi fan tutte), Taddeo (Włoszka w Algierze), Papageno (Czarodziejski flet), czy Heerrufer (Lohengrin), także utwory kameralne, w tym liczne pieśni.

Artysta współpracował z najsłynniejszymi dyrygentami i orkiestrami na świecie. Jest autorem wielu słynnych nagrań płytowych, w tym Pasji św. Mateusza J. S. Bacha (R. Jacobs/ Harmonia Mundi 2013).

Koncert Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

Grupa Artystów

separator

Mateusz Dubiel

Fortepian / Piano

separator

Julian Stanny

Fortepian / Piano

separator

Kwartet smyczkowy InContact

Kwartet smyczkowy

separator

Kontakt

separator
  • Kościół p.w. Narodzin św Jana Chrzciciela
  • Korzkiew 3, 32-088 Korzkiew

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Krakowskiego i Gminy Zielonki.

Patroni Medialni:

page top